स्थानीय तहको निर्वाचनमा प्रदेश – ३ बाट निर्वाचित तामाङहरु
स्थानिय तहको चुनाबमा प्रदेश नम्बर ३ अन्तर्गत नगरपालिकामा मेयर/उपमेयर,प्रमुख/उपप्रमुख र गाउँपालिकामा बिभिन्न राजनीतिक दलबाट निर्वाचित भएका तामाङहरुको नामावली र पदहरु निम्न रहेका छन् |
नेपाली कांग्रेसबाट गाउँपालिका प्रमुख
१.वाग्मती गाउँपालिका, प्रमुख, ललितपुर – बिरबहादुर लोप्चन
२.तेमाल गाउँपालिका प्रमुख, काभ्रे – सलामसिं लामा
३.रोशी गाउँपालिका, प्रमुख, काभ्रे – दल ब. लामा
४.दुप्चेश्वर गाउँपालिका प्रमुख, नुवाकोट – योविन्द्रसिं तामाङ
५.किस्पाङ गाउँपालिका प्रमुख, नुवाकोट — छत्र तामाङ
६ घ्याङलेख गाऊपालिका प्रमुख, सिन्धुलि–जगत ब. ब्लोन
७. खनियाबास गाऊपालिका प्रमुख, धादिङ,- रण ब. तामाङ
८. नौकुण्ड गाऊपालिका प्रमुख, रसुवा – नुर्पु स्याङ्बो घले
९. बैतेस्वर गाऊपालिका प्रमुख, दोलखा, – छबि लामा
१०. मेघाङ गाउँपालिका, प्रमुख, नुवाकोट – आश ब. तामाङ
११. सुर्यगढी गाउँपालिका, प्रमुख,नुवाकोट- सन्त ब. तामाङ
नेपाली कांग्रेसबाट गाउँपालिका उपप्रमुख
१ राक्सिराङ गाउँपालिका, उपप्रमुख, मकवानपुर – निर्मला हिम्दुङ
२. बेथानचोक गाउँपालिका उपप्रमुख, काभ्रे – सरिता लामिछाने तामाङ
३. मेघाङ गाउँपालिका उपप्रमुख, नुवाकोट – शान्ति लामा
४. खनियाबास गाऊपालिका उपप्रमुख, धादिङ – योमाया तामाङ
नेकपा एमालेबाट गाउँपालिका प्रमुख
१. गोसाइँकुण्ड गाउँपालिका प्रमुख, रसुवा – कैसाङ नर्पु तामाङ
२. भिमफेदी गाउँपालिका प्रमुख, मकवानपुर – हिदम लामा
३. कैलास गाउँपालिका प्रमुख, मकवानपुर – टङ्क मोक्तान
४. इन्द्रसरोवर गाउँपालिका प्रमुख, मकवानपुर – जीवन लामा
५. खाडादेबी गाउँपालिका, प्रमुख, रामेछाप – प्रेम ब. तामाङ
६. मण्डन देउपुर नगरपालिका मेयर काभ्रे – टोक ब. तामाङ
नेकपा एमालेबाट गाउँपालिका उपप्रमुख
१. जुगल गाउँपालिका उपप्रमुख, सिन्धुपाल्चोक – सिर्जना तामाङ
२. बाह्रबिसे नगरपालिका उपमेयर,सिन्धुपाल्चोक – सुसिला पाख्रीन
३. लिसङ्खु पाखर गाउँपालिका उपप्रमुख, सिन्धुपाल्चोक – हेमगङगा मोक्तान
४. तिनपाटन गाउँपालिका उपप्रमुख, सिन्धुली – पध्ममाया तामाङ
५.कैलास गाउँपालिका उपप्रमुख, मकवानपुर – सुकुमाया लामा
६. इन्द्रसरोवर गाउँपालिका उपप्रमुख, मकवानपुर – उमा लामा
७. बागमती गाउँपालिका उपप्रमुख, मकवानपुर – धन कुमारी थिङ
८. मकवानपुरगढी गाउँपालिका उपप्रमुख, मकवानपुर – हर्क माया रुम्बा
९. नौकुण्ड गाउँपालिका उपप्रमुख, रसुवा – सृजना लामा
१०. पार्वतीकुण्ड गाउँपालिका उपप्रमुख, रसुवा – नबिना तामाङ
११. महाकाल गाउँपालिका उपप्रमुख, ललितपुर – कमला तामाङ
१२. राप्ती नगरपालिका उपमेयर, चितवन – इमानसिह लामा
१३. शैलुङ गाउँपालिका उपप्रमुख, दोलखा – लालमाया योन्जन
१४. गङ्गाजमुना गाउँपालिका उपप्रमुख, धादिङ – एन्जिला तामाङ
१५. नेत्रवती गाउँपालिका उपप्रमुख, धादिङ – उर्मिला तामाङ
१६. नमोबुद्ध नगरपालिका उपमेयर, काभ्रे – रामदेवी तामाङ
माओवादी केन्द्रबाट गाउँपालिका मेयर/प्रमुख
१ मरिन ठाकुर गाउँपालिका प्रमुख, सिन्धुली – पानीराज बम्जन
२ कोन्ज्योसोम गाउँपालिका प्रमुख, ललितपुर– गोपीलाल सिङतान
३ बागमती गाउँपालिका प्रमुख, मकवानपुर– सर्केश घलान
४ हरिहरपुर गाउँपालिका प्रमुख, सिन्धुली– कार्साङ लामा थिङ
५ दोरम्भा गाउँपालिका प्रमुख, रामेछाप – कमानसिंह लामा
६ महाभारत गाउँपालिका प्रमुख, काभ्रे – कान्छालाल जिम्वा
७ चौतारा साँगाचोकगढी नगरपालिका प्रमुख, सिन्धुपाल्चोक–अमानसिंह तामाङ
८. सुनपती गाउँपालिका प्रमुख, रामेछाप – धावा लामा
९. ककनी गाउँपालिका प्रमुख, नुवाकोट – मान ब. लामा
१०. पन्चकन्या गाउँपालिका प्रमुख, नुवाकोट – तेज ब. तामाङ
माओवादी केन्द्रबाट गाउँपालिका उपप्रमुख
१. दोरम्बा गाउँपालिका उपप्रमुख, रामेछाप – कृशला घिसिङ
२. कोन्जोसोम गाउँपालिका उपप्रमुख, ललितपुर – मिम्मा लामा
राप्रपाबाट गाउँपालिका प्रमुख
१.रुवीभ्याली गाउँपालिका, धादिङ, प्रमुख चेरुङ तामाङ
राप्रपाबाट गाउँपालिका उपप्रमुख
१.रुवीभ्याली गाउँपालिका, धादिङ, उपप्रमुख बिना तामाङ
नयाँ शक्ति/फोरम गाउँपालिका प्रमुख
१ पार्वतीकुण्ड गाउँपालिका, रसुवा प्रमुख– बुचुङ तामाङ